AACI

 

Merkezi Kuzey Carolina’da bulunan American Accreditation Commission International (AACI), sağlık hizmetleri kuruluşu akreditasyonu ve klinik mükemmellik sertifikasyon hizmetlerinin sağlanmasında dünyanın en deneyimli kuruluşlarından biridir.

AACI : AACI, tek amacı sağlık hizmetleri için kişi merkezli standartlar geliştirmek ve dünya genelinde güvenlik, refah ve yaşam kalitesini ve bakım kalitesini iyileştirmek olan modern, uluslararası, bağımsız bir akreditasyon kuruluşudur.
Dünya çapında sağlık hizmeti kalitesini, hasta güvenliğini ve hizmet sunum kalitesini iyileştirmek için hükümetleri ve sağlık kuruluşlarının yanı sıra ortakları ve sağlık uzmanlarını destekler.Ayrıca sağlık kuruluşlarının risklerini yönetmelerine ve hasta odaklı bakımı iyileştirmelerini sağlar.
AACI’nin uzman ekibi, sağlık hizmetleri alanında çok sayıda uygulamalı uzmanlık ve deneyime sahip profesyonellerinden oluşmaktadır.
AACI uzmanları objektif bir bakış açısı sunar ve müşterilere performansı uluslararası en iyi uygulamalar ve standartlara göre değerlendirme konusunda yardımcı olur.
AACI, hastaneler ve diğer sağlık kuruluşları için kurumsal performansın kilit alanlarını ele alan standartlar geliştirmiştir.
Hastaneler
Tedavi Uzman Merkezleri (Muayeneler)
Rehabilitasyon Tesisleri
Sağlık Otelleri ve Kaplıcalar
Diş Klinikleri
Huzurevleri ve Yaşlı Bakım Merkezleri
Evde Bakım Hizmetleri
Psikiyatri Merkezleri

AACI standartlarının geliştirilmesi sürecine deneyimli hekimler ve sağlık yöneticilerinden oluşan bir standart geliştirme komitesi rehberlik eder.

Bu standartlar sağlık tesisleri için net bir yol haritası çizer özellikle sağlık turistleri ve sigorta şirketleri üzerinde güven unsuru oluşturur ,standartların çağdaş sağlık hizmeti uygulamalarının yaygın olarak kullanılması teknoloji ve kalite yönetim uygulamaların entegre edilmesini ve yurt dışından tedavi için gelecek sağlık turistlerin üzerinde olumlu etkileri olacaktır.

Bu akreditasyon süreci ticaret bakanlığı 2015/8 Sayılı Döviz Kazandırıcı Hizmet Ticaretinin Desteklenmesi Hakkında Karar’ın Uygulama Usul ve Esaslarına İlişkin Genelge’si kapsamında destek sürecine dahil edilmiştir bu belgeyle ilgili tesisler danışmanlık ve belgelendirme desteği alabilirler. M2 danışmanlık şirketimiz AACI ‘ın türkiye’ deki tek yetkili temsilcisidir.

 

 

 

Bunlara da bakabilirsiniz

WellHotel®WellHotel®

  WellHotel® Sertifikasyonu, bir otel, tatil köyü veya kaplıcaların günlük hizmetlerini ele alarak genel olarak artırabilir ve sağlık hizmetleri sunan diğerlerine kıyasla tesisin öne çıkmasına yardımcı olacak araçlar sunar. WellHotel®

GHAGHA

  Kendi ülkelerinde veya uluslararası olarak tıbbi bakım ve tedavileri için seyahat eden hastaların hasta deneyimini ve bakımın mükemmelliğini iyileştirmeyi amaçlayan bağımsız bir akreditasyon kuruluşudur. GHA : Program, tıbbi destinasyonun